4 жовтня 2023 року учні 8-Б,10-А та 10-Б класів разом із класними керівниками Бойко Світланою Федорівною, Соколюк Наталією Іванівною та Пʼятничук Юлією Ігорівною здійснили екскурсійну поїздку до Національного заповідника «Давній Галич».
Найперше екскурсанти відвідали музей народної архітектури у Крилосі. Цей музей просто неба є структурним підрозділом Національного заповідника “Давній Галич”. Учні мали змогу ознайомитися з побутом етнографічних регіонів Івано-Франківщини: Опілля, Бойківщини, Гуцульщини, Покуття.
Наступна наша зупинка була в селі Крилос, де розташований Княжий дитинець середньовічного Галича. У 1936 р. видатний археолог Ярослав Пастернак розкопав фундамент Успенського собору, закладеного у ХІІ ст. найвизначнішим галицьким князем Ярославом Осмомислом. На той момент, коли правив цей видатний князь, будуються церкви, засновуються школи, бібліотеки. Після огляду фундаменту Успенського собору учні з учителями потрапили в урочище Качків, де розташована могила-курган, у якій, імовірно, був захоронений знатний галичанин. Далі екскурсійний маршрут пролягав до єдиного білокам’яного храму княжої доби Святого Пантелеймона в теперішньому селі Шевченкове, що зберігся до наших днів. На його стінах можна побачити унікальні написи-графіті, як свідчення того, що кожна епоха наклала свій відбиток на ці мури. Однією із зупинок був славетний Галицький замок, який є візитівкою сучасного міста. Зараз можна побачити вже відреставровану оборонну вежу, стіну та каплицю Святої Катерини.
Кажуть, аби відчути себе слов’янином, потрібно подивитися на Дніпро з Володимирської гірки в Києві, а щоб почуватися галичанином, потрібно глянути на Дністер із Замкової гори Галича. Тож відвідуймо, будь ласка, славетне місто Галич – колишню столицю могутньої європейської держави.